טיפולי שיניים של הלבנת שיניים
מהי הלבנת שיניים? מהן שיטות הטיפול וכיצד מתבצע הטיפול? מהי שיטת הטיפול המתאימה עבורך? מהם הגורמים הפוגעים בלובן הטבעי של השיניים? האם הלבנת שיניים כוללת גם הלבנה של כתרים וסתימות? מהם הסיכונים בטיפול?

כחלק מטיפולי האסתטיקה ניתן כיום לטפל בגוונים בלתי רצויים של השיניים בשיטות שונות, ובכך להשיג מראה של לובן שיניים טבעי, וחיוך זוהר. ניתן לבצע הלבנת שיניים בכל גיל.
מטרת הטיפול להשיג תוצאות טובות מבלי לפגוע בבריאות השיניים.
צבע השיניים מושפע מסיגריות וממשקאות כגון נס קפה ותה. צבע השיניים יכול להיות מושפע גם מתרופות כגון טטראציקלין (תרופה אנטיביוטית המשמשת בין היתר לטיפול בפצעי בגרות).

חשוב מאוד לבצע בדיקה לפני הלבנת השיניים אצל אורטונדט מומחה, בכדי לוודא שאין חורים בשיניים. מומלץ לבצע ניקוי אצל שיננית בכדי להסיר כתמים ורובדי חיידקים קלים. כמו כן יש לוודא כי המרפאה פועלת תחת רשיון משרד הבריאות!

אופן הלבנת השיניים:

1. הלבנה חיצונית - התהליך על ידי המטופל על פי הוראות מרפאות השיניים. ההלבנה עצמה מתבצעת בעזרת ג’ל המוזרק למעטפת המולבשת על השיניים. החומר הכימי פועל על פני שטח השיניים.
2. הלבנה פנימית - בשיניים שעברו טיפול שורש ייתכן כי החומר ממנו עשויה הסתימה או הדבקים גרמו לשינוי גוון השן.

שיטות ההלבנה הנפוצות כיום:

1. הלבנת שיניים במרפאות שיניים - טיפול המבוצע בשלמותו במרפאה. ג’ל מוחדר לתוך מוך השן, ומנורת חימום מקרינה חום על השן המטופלת, בעוד שאר השיניים והעיניים של המטופל מכוסים. החימום נעשה בכמה סבבים של כמה דקות כל אחד. טיפול מסוג זה מצריך זמן רב, והכנות (הגנה על העיניים והשיניים שאינן מולבנות.
2. הלבנה בבית ובמרפאה - תהליך שבו החומר המלבין מוחלף מדי שבוע, ונשאר בתוך מוך השן במהלך השבוע שלאחר הטיפול. הטיפול נמשך עד שמתקבלת התוצאה הרצויה.
3. הלבנת שיניים בלייזר - שימוש בלייזר בכדי לחמם את הג’ל ע"י רופאי השיניים, ולהאיץ את פעולתו. חומר ההבהרה (הג’ל) מושם על זגוגית השן, ומחומם בלייזר ללא יותר מ 30 שניות. הטיפול עלול לקחת בין שעה לשלוש שעות, ועליו יש לחזור כמה פעמים.

כדאי לדעת שתופעות הלוואי לטיפולי הלבנת שיניים מכל סוג שהוא הן בעיקר רגישות מוגברת לתחושת חום וקור, וזאת מכיוון שהטיפול נעשה ב"מוך השן", איזור הרגיש לחום וקור. במקרה וקיימות סתימות או כתרים בפה בעקבות טיפולי שיניים קודמים, הלבנת שיניים אינה תקפה לגביהם, מכיוון שהיא עובדת אך ורק על צבע השן הטבעית. במקרה וישנו הבדל משמעותי בין צבע הכתר לצבע השן המולבנת, ניתן להחליף את הכתר בהתאם לצבע החדש.

מאת: גיא לוי
מומחה יישור שיניים

ד"ר תמר פינקלשטיין - מומחית ליישור שיניים


יישור שיניים מאפשר לכל אדם, בכל גיל, להגיע לחיוך בריא ויפה המשפר את ההופעה החיצונית ותורם להרגשה טובה ולביטחון עצמי גבוה.

:שיטות הטיפול במרפאתנו

שיטת Invisalign

שיטת Incognito

שיטת DAMON

שיטת אירודנטיס

מגן שיניים

פורום יישור שיניים / אורתודונטיהד''ר תמר פינקלשטיין - אורטודנטיה
רח' ביאליק 36
גבעת שמואל
טל. 03-5320044
פקס:077-3355225
מייל:info@orthodontia.co.il
שם מלא:*
דואר אלקטרוני:
טלפון:*
הודעתך:
שלח הודעה