יישור שיניים בהריון
 
יישור שיניים בהריוןכל אישה מברכת את הרגע בו היא נקלטת להריון, ומגופה עתיד ברבות החודשים להיוולד צאצא חדש שימלא את חייה. אחת השאלות הנפוצות בקרב נשים בהריון, היא האם יכולה האישה ההרה לגשת אל רופא השיניים ולבצע טיפולי שיניים ביניהם סתימות, עקירות וכדומה וכמו כן האם ניתן לבצע טיפולים אורתודונטים בהריון. אם כך, התשובה על שאלה זו היא כן. לא רק שאת יכולה לגשת אל רופא השיניים שלך, אלא אף מומלץ שתעשי זאת, משום שבעיות קטנות אותן את דוחה עקב ההיריון, עלולות להסתבך ולהיות מורכבות יותר לאחריו.
 
דעי, כי להבדיל מהמיתוס, אישה הרה, אכן רשאית לעבור הרדמה מקומית, כל עוד לא בוצע שימוש באדרנלין. אם יחשוב הרופא כי ישנם טיפולים אותם את יכולה לדחות לאחר הלידה, הרי שהוא לא יהסס לשתף אותך בכך. החשוב מכל, הוא לעדכן את רופא השיניים, כי את בהריון.
 

כל שרצית לדעת על הליך יישור שיניים בהריון

 
על מנת להתאים עבורך טיפול אורתודנטי, יש לבצע סידרת צילומים של חלל הפה.
ידוע כי במהלך ההיריון לא מומלץ לבצע צילומים, בשל החשש שהעובר ברחמך עתיד להיחשף לקרינה, אך מחקרים רבים שנערכו בתחום רפואת השיניים, הוכיחו כי צילום בודד לא עתיד לגרום נזק לעובר, משום שעוצמת הקרינה נמוכה. את מכלול צילומי השיניים עדיף לבצע עוד לפני ההיריון, כך תוכלי לבצע את הטיפול ללא כל חשש. עלייך לזכור כי טיפול אורתודנטי דורש על פי רוב מספר צילומים.
 
בואי נחדד את  הנקודה, על מנת שתוכלי לבצע יישור שיניים במהלך ההיריון ללא חשש וללא פחד. נכון, העובר מתפתח בבטנך ואין ספק כי היחשפותו אל הקרינה מסוכנת להתפתחותו, אך יש לקחת בחשבון, כי הקרינה במהלך צילום דנטאלי, היא קרינה מזערית ועל כן אין חשש לנזק עתידי, כל עוד הצילום מתבצע במקצועיות והאורתודנט נעזר בסינר העופרת, (אשר מונע מהעובר להיחשף אל הקרינה). לצורך ההמחשה, כ- 20 צילומים דנטלים רגילים, שאינם דיגיטליים, מפיצים קרינה ברמה של 0.00001CGY  ואילו המחקרים הראו, כי קרינה בין 5-10 CGY אינה גורמת לנזקים לעובר.
אם התחלת בתהליך יישור שיניים לפני ההיריון, את בהחלט יכולה להמשיך בטיפול גם לאחריו.
 
אין ספק כי את רשאית לבצע יישור שיניים בהיריון, אך במקביל עלייך להישמע להוראות הרופא ולהיות שותפה פעילה בביצוע הוראות. טיפול אורתודנטי הוא אינו טיפול פולשני ולא קיימת מניעה לביצוע יישור שיניים בהריון, ההיפך הוא הנכון, לעיתים דווקא במהלך ההיריון התהליך מתקדם מהר יותר. אם החלטת להתחיל בתהליך, תהי בטוחה כי האורתודנט שומר על שניכם, גם עלייך וגם על העובר שמתפתח בבטנך.
 
כללים שחשוב לזכור
 
לא קיימת ברפואת השיניים התוויה למניעת יישור שיניים בהריון, אך חשוב שתזכרי מספר כללים:

עלייך לעדכן את האורתודנט, כי את עתידה להיכנס להריון, או לחילופין שאת בהריון.

במהלך הטרימסטר הראשון נשים רבות סובלות מהקאות. החומציות הגבוהה הקיימת בהקאות, עלולה לגרום נזק לשיניים ועל כן חשוב לשמור על היגיינת הפה. הסמכים המודבקים בשיניים (לשם יישורם), עלולים להקשות על היגיינת הפה, כך שעלייך להקפיד יתר על המידה.

נשים בהריון סובלות מרגישות יתר בחניכיים ונפיחות, מה שמגביר את הסיכוי ללקות בדלקת. טיפול אורתודנטי מקשה על הניקוי ועל כן עלייך להקפיד על צחצוח קפדני והיגיינה יתרה, ובכך להימנע מדלקות לא רצויות.

אם ברצונכם לקבל ייעוץ יישור שיניים בהריון, ונקבל החלטה משותפת להמשך התהליך.
 
Image courtesy of David Castillo Dominici / FreeDigitalPhotos.net
מומחה יישור שיניים

ד"ר תמר פינקלשטיין - מומחית ליישור שיניים


יישור שיניים מאפשר לכל אדם, בכל גיל, להגיע לחיוך בריא ויפה המשפר את ההופעה החיצונית ותורם להרגשה טובה ולביטחון עצמי גבוה.

:שיטות הטיפול במרפאתנו

שיטת Invisalign

שיטת Incognito

שיטת DAMON

שיטת אירודנטיס

מגן שיניים

פורום יישור שיניים / אורתודונטיהד''ר תמר פינקלשטיין - אורטודנטיה
רח' ביאליק 36
גבעת שמואל
טל. 03-5320044
פקס:077-3355225
מייל:info@orthodontia.co.il
שם מלא:*
דואר אלקטרוני:
טלפון:*
הודעתך:
שלח הודעה