ניקוי שיניים
ניקוי שיניים הוא הליך הכרחי, בדיוק כפי ששתיית מים הכרחית לגופכם. חשוב להבין כי ניקוי שיניים תדיר ויסודי, עתיד למנוע ביקורים אצל רופא שיניים. אין ספק כי אף אחד אינו ממהר להגיע אל רופא השיניים, אלא אם כאב חד מפלח את אזור השן ומדיר שינה מעיניו ובכדי להימנע מסיטואציה זו, הקפידו על ביקור תקופתי אצל שיננית וניקוי יומיומי של שיניכם.

ניקוי שיניים – ביקורים סדירים אצל שיננית

אם גם אתם מעוניינים להימנע מטיפולי שיניים ככל האפשר, הקפידו ללכת לכל הפחות פעמיים בשנה לניקוי אבנית אצל שיננית. תפקידה של השיננית, הוא לדאוג לניקויי השיניים והסרת האבן מהשן. ניקוי שיניים אצל שיננית מתבצע באמצעות מכשור מחזית הטכנולוגיה, באמצעותו ניתן להגיע אל מקומות ואזורים אליהם לא ניתן להגיע עם מברשת השיניים. על אף הקדמה והטכנולוגיה, לא קיים מכשיר ביתי המבצע עבודה כיאה למכשור בו מחזיקה השיננית ועל כן אין מנוס מביקור וניקוי שיניים. על פי רוב, בכל מרפאת ליישור שיניים באשר היא, קיימת שיננית כטיפול משלים, לפני, במהלך, או אחרי טיפול השיניים. אי ביצוע ניקוי שיניים אצל שיננית, עלול לגרום לבעיות חניכיים רבות ומגוונות.

ניקוי שיניים כחלק מתהליך יישור השינייםניקויי שיניים באופן עצמאי

השלמת ניקוי השיניים לאחר הביקור אצל השיננית, קשורה רובה ככולה, למשמעת ההיגיינית האישית שלכם. על מנת שלא להגיע למצב בו אתם הולכים לישון עם שאריות אוכל בפיכם, חשוב להקפיד על צחצוח בכל ערב. רבים נוהגים לצחצח את שיניהם בבוקר ואילו על שעות הערב הם פוסחים שזו טעות מיסודה. חשבו לרגע כמה דברים נכנסו אל פיכם מהרגע בו התעוררתם וחשבו על החיידקים הרבים שעלולים להתיישב בחניכיים שלכם. אם יש ביכולתכם, הקפידו לאחר כל ארוחה לנקות את השיניים עם חוט דנטאלי ולסלק את שאריות המזון שעלולות ליצור מצע נוח להתיישבות והתרבות חיידקים בחניכיים.

ניקוי שיניים במהלך יישור שיניים

במהלך יישור שיניים, אתם חשופים לבעיות הנובעות מהסמכים (הברזלים או הקוביות) ומהמזון, שנוטה "להתקבע" בין השיניים והחניכיים. במהלך יישור שיניים וטיפול אורתודנטי, עלולים להיווצר אבנית ופלאק בכמויות גדולות יותר, ומנגד צחצוח השיניים קשה יותר בשל הסמכים. על מנת להימנע מדלקות בחניכיים, מריקבון השן – עששת ומריחות לא נעימים, יש לצחצח את השיניים באמצעות מברשות מיוחדות וקטנות, לאחר כל ארוחה. כל חודשיים עד שלושה חודשים, הגיעו אל מרפאת השיניים לניקוי מקצועי והשתמשו בשטיפת פה, המונעת את הצטברות החיידקים.

את נקודת המפגש שבין השן לחניכיים, חשוב לצחצח באמצעות מברשת עדינה, בזווית של 45 מעלות. באמצעות המברשת עליכם לצחצח את הקוביות (הסמכים), את החוט ואת האזור העליון והתחתון של הסמכים. מברשת בין שינית, תאפשר לכם לנקות את האזורים שבין השיניים לבין הסמכים, מעלה ומטה מספר פעמים ביום ולחדור בין השיניים מהחוץ אל פנים הפה, מספר פעמים ביום. את המברשת ניתן לרכוש במרפאה או ברשתות הפארם, זוהי מברשת קטנה בצורת גליל, בעלת גישה לשיניים, תחת המכשור המודבק.

אם אין אתם בטוחים באשר להיגיינת הפה האישית שלכם, התייעצו עם רופא השיניים והוא לבטח ידע להדריך אתכם באשר לצחצוח נכון, וניקוי השיניים על בסיס קבוע ורציף. ככל שתהפכו את ניקוי השיניים להליך שבשגרה, כך תבקרו פחות אצל רופא השיניים והטיפולים יהפכו לביקורת בלבד.
מומחה יישור שיניים

ד"ר תמר פינקלשטיין - מומחית ליישור שיניים


יישור שיניים מאפשר לכל אדם, בכל גיל, להגיע לחיוך בריא ויפה המשפר את ההופעה החיצונית ותורם להרגשה טובה ולביטחון עצמי גבוה.

:שיטות הטיפול במרפאתנו

שיטת Invisalign

שיטת Incognito

שיטת DAMON

שיטת אירודנטיס

מגן שיניים

פורום יישור שיניים / אורתודונטיהד''ר תמר פינקלשטיין - אורטודנטיה
רח' ביאליק 36
גבעת שמואל
טל. 03-5320044
פקס:077-3355225
מייל:info@orthodontia.co.il
שם מלא:*
דואר אלקטרוני:
טלפון:*
הודעתך:
שלח הודעה