צמצום רווחים בין השיניים
 
רווחים בין השיניים היא תופעה אסטטית לא נעימה, אשר פוגעת בתדמית ובביטחון העצמי של האדם. על מנת שלא לפגוע באיכות החיים בשל הריווחים והתחושות הנלוות לכך, נכון לגשת לאורתודנט, לאבחן את הגורם ולבצע צמצום רווחים בין השיניים, מוקדם ככל האפשר. הסיבות לרווחים הן רבות ומגוונות, הכוללות: שיניים קטנות ביחס לעצמות הלסת, שן חסרה או שן בתת מידה, גדילת יתר של פרנום השפתיים (רקמה היוצאת מהשפה העליונה אל החניכיים), מחלות חניכיים הגורמות לאיבוד העצם, הרגלים "מגונים" אשר דוחפים את השיניים קדימה ויוצרים רווחים בין השיניים, לרבות מציצת אצבע, דחיפת הלשון במהלך הדיבור, הבליעה, או המנוחה.
צמצום רווחים בין השיניים יכול להתבצע במספר שיטות טיפול, בהתאם לאבחנה המקצועית של האורתודנט, בסגר ובגורם לרווחים.
 

צמצום רווחים בין השיניים באמצעות יישור שיניים

רווח בשיניים (Diastema ), הוא פער בין שתי שיניים סמוכות. בעידן הנוכחי אנו נפגשים עם לא מעט אנשים אשר רואים ברווח בשיניים הקדמיות (עליוניות ותחתונות כאחד), לרצויי ומבוקש ויש אף את אלו שבוחרים לשלם עבור יצירת הרווח המדובר, אך על פי רוב מרבית האוכלוסייה אינה מרוצה מריווח בשיניים ועל כן הם חושקים לתקן אותו באמצעות יישור שיניים. מבוגרים רבים אשר לא טיפלו ברווח בצעירותם, מגיעים בשלב הבוגר של חייהם לבצע צמצום רווחים בין השיניים. קשת הטיפולים המוצעת למטופלים היא רחבה, בין היתר קוביות שקופות, קוביות המודבקות בחלק האחורי של השיניים, ברקטים מחרסינה, שיטות טיפול אלו מאפשרות למטופלים ליישר את שיניהם מבלי שהסביבה תבחין במכשור. ההמלצה היא כמובן להגיע לטיפול יישור שיניים כבר בגיל ההתבגרות וזאת בכדי למנוע נזקים מורכבים יותר בעתיד, אך תמיד עדיף מאוחר מאף פעם לא.
צמצום רווחים בין השניים באמצעות טיפול אורתודנטי, מחזיק מעמד לזמן ארוך, אך יש לקחת בחשבון כי הרווח עלול לחזור ובכדי למנוע את חזרתו, יש להרכיב משרת, מאחז שיניים, או לחילופין להצמיד סד לחלקה האחורי של השן האחת לשנייה, עם שרף ולקשור אותם, על מנת למנוע תזוזה. הדרך לשימור הטיפול, נקבעת בהתאם להנחיות האורתודנט.

מתי נכון לגשת אל אורתודנט מומחה

על פי הנחיות של משרד הבריאות, כל ילד המגיע לגיל 7 צריך להגיע לביקורת אצל אורתודנט ילדים. הלכה למעשה מגיעים ילדים אל האורתודנט לאחר המלצתו החמה של רופא השיניים. צמצום רווחים בין השניים בקרב הילדים, מתבצע אצל אורתודנט אשר מאבחן את הסיבה לרווח ומתאים את הטיפול הנכון לכל מטופל באופן אישי.
ישור שיניים וצמצום רווחים, מאפשר למטופלים ליהנות ממראה אסטטי ומשפר את חזות הפה באופן מהותי וכפועל יוצא ניתן לחוש שיפור בביטחון העצמי.
 
מומחה יישור שיניים

ד"ר תמר פינקלשטיין - מומחית ליישור שיניים


יישור שיניים מאפשר לכל אדם, בכל גיל, להגיע לחיוך בריא ויפה המשפר את ההופעה החיצונית ותורם להרגשה טובה ולביטחון עצמי גבוה.

:שיטות הטיפול במרפאתנו

שיטת Invisalign

שיטת Incognito

שיטת DAMON

שיטת אירודנטיס

מגן שיניים

פורום יישור שיניים / אורתודונטיהד''ר תמר פינקלשטיין - אורטודנטיה
רח' ביאליק 36
גבעת שמואל
טל. 03-5320044
פקס:077-3355225
מייל:info@orthodontia.co.il
שם מלא:*
דואר אלקטרוני:
טלפון:*
הודעתך:
שלח הודעה