יישור שיניים כעזר לתחומים שונים ברפואת שיניים

בעידן הנוכחי הפשרות לא באות בחשבון, בעיקר ברגעים בהם מדובר על בריאותכם והמראה האסתטי שלכם. תחום האורתודנטיה מהווה עזר ותחום משלים לרפואת השיניים ועל כן לעיתים על מנת להשלים טיפולי שיניים אצל הרופא, יש לבקר במרפאתו של האורתודנט ולקבל המלצה לגבי המשך הטיפול. האורתודנט יכול לסייע לכם לאתר פתרונות למצבים שונים ומגוונים אודותיהם, נרחיב במאמר זה.

שתל

תפקידם של השתלים הדנטלים הוא להשלים שיניים חסרות. לעיתים, לא קיים בפיו של המטופל מספיק מקום לשתל, או לחילופין השיניים הסמוכות נמצאות בהטייה אשר מפריעה לשתל. בכדי להתגבר על מכשול זה, יש לפנות אל האורתודונט, כדי שיפתח מקום בין השיניים במקרה הראשון, או יזקיף את השן שבהטיה בסיטואציה השנייה. אם רופא השיניים טוען כי לא ניתן לבצע השתלת שן חסרה בשל אחת מהסיבות המצוינות מעלה, זה הזמן להגיע אל אורתודנט מומחה בתחומו ולבצע את הטיפול הנדרש להמשך.

צמצום רווחים

רווחים בשיניים היא בעיה אורתודנטית שכיחה בכל טווחי הגילים. פעמים אחדות ניתן לסגור את הרווח בשיניים באמצעות הגדלת השיניים המתבצעת על ידי רופאי השיניים, אך כל עוד אתם סובלים מרווח בשיניים הקדמיות, רצוי לסגור אותו אורתודונטית ולא בדרכים אופציונאליות אחרות. הטיפול האורתודנטי יותאם לכל מטופל באופן אישי, בהתאם לשיקולים מקצועיים וכלכליים. בין יתר השיטות ניתן להסתייע בסמכים המסורתיים (ברזלים), סמכים שקופים, פלטות ועוד.

שן כלואה

שן כלואה היא שן שנשארת בתוך הלסת ולא רואים אותה כחלק מקשת השיניים. לעיתים יכולה להיות זו שן כלואה אחת ובפעמים אחרות יכולות להיות אלו מספר שיניים. בהליך האורתודנטי, נייצר מקום עבור השן הכלואה, ונגרום לשן לתזוזה אל תוך קשת השיניים. אופן הטיפול יתקבל בהתאם למצב השן, מצבן של השיניים הסמוכות לה, אורך הטיפול, מצב התמיכה הגרמי והחניכיים. הטיפול עתיד להיות בסמכים נראים או בלתי נראים ופלטות שקופות. אל תעקרו את השן אצל רופא השיניים, לפני שבדקתם עם האורתודנט כי אכן ניתן להשתמש בה ולבצע הליך אורתודנטי.

שיניים חסרות

לא מעט סובלים ממצב בו חסרות בפיהם שיניים. על מנת להשלים את השן החסרה, ניתן להסתייע בשתל, כתר או לבחור ולבצע טיפול אורתודנטי, במהלכו יסגור האורתודנט את הרווח במקום השן החסרה. את הטיפול המתאים ביותר עבורכם תאלצו להתאים בהמלצתו של רופא השיניים ושל האורתודנט.

לפתרון מלא ובחירה נכונה של האופן הטיפול, יש להיוועץ באורתודנט מוסמך ומקצועי בתחומו. למידע נוסף צרו איתנו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם עם מכשור מחזית הטכנולוגיה וידע מקצועי עשיר.

מומחה יישור שיניים

ד"ר תמר פינקלשטיין - מומחית ליישור שיניים


יישור שיניים מאפשר לכל אדם, בכל גיל, להגיע לחיוך בריא ויפה המשפר את ההופעה החיצונית ותורם להרגשה טובה ולביטחון עצמי גבוה.

:שיטות הטיפול במרפאתנו

שיטת Invisalign

שיטת Incognito

שיטת DAMON

שיטת אירודנטיס

מגן שיניים

פורום יישור שיניים / אורתודונטיהד''ר תמר פינקלשטיין - אורטודנטיה
רח' ביאליק 36
גבעת שמואל
טל. 03-5320044
פקס:077-3355225
מייל:info@orthodontia.co.il
שם מלא:*
דואר אלקטרוני:
טלפון:*
הודעתך:
שלח הודעה