ההבדלים בין שיטות יישור שיניים הקיימות כיום וכיצד מתאימים את השיטה למטופל
החיוך הוא חלק בלתי נפרד משגרת היום יום, כך שאם מצב השיניים אינו מאפשר לאדם לחייך, איכות חייו נפגמת ולעיתים באופן משמעותי. אורתודנטיה היא תחום ברפואת השיניים, אשר עוסקת בבעיות הקשורות למיקום השיניים, יישור שיניים, מבנה הלסתות ועוד. אם גם אתם סובלים משיניים לא ישרות ורוצים לשפר את מראה החיוך שלכם, זה הזמן להכיר את שיטות הטיפול המובילות.
 
גשר מסורתי – "ברזלים"
גשר המורכב מסמכים, קשת מתכת, גומיות ודבק. הסמכים מודבקים על החלק הקדמי של השיניים, כך שכל אדם מהחוץ, מבחין בתהליך יישור שיניים אותו אתם עוברים.
 
גשר שקוף
הסמכים עשויים חרסינה ולכן התהליך הרבה יותר אסתטי. בשיטה זו ניתן לראות את הסמכים, אך בזכות צבעם המותאם לצבע השיניים, המראה לא בולט כמו הסמכים המתכתיים.
 
יישור שיניים עם קשתיות שקופות נשלפות
הקשתיות השקופות והנשלפות מיוצרות באופן אישי עבור כל מטופל, בהתאם לצורת פיו ומבנה שיניו. בשלב הראשון מתכנן האורתודנט את שלבי הטיפול בהדמיה ממוחשבת (אתם יכולים לראות מבעוד מועד את התוצאה הסופית הרצויה). תוכנה ייעודית זו מאפשרת לרופא לתכנן את תנועת השיניים מהמצב הנוכחי ועד סיום הטיפול. רק לאחר שהאורתודנט סיים את שלב התכנון, מיוצרות הקשתיות השקופות אותן מרכיב המטופל על שיניו. הקשתיות מפעילות לחצים קלים על השיניים המיועדות לתזוזה במהלך הטיפול. טיפול זה מבוצע בשלבים ולכל שלב קשתיות חדשות. הקשתיות דקות מאוד ושקופות, כך שלא ניתן להבחין בהן בקלות. הקשתית ניתנות להסרה, אך רצויי להסירן רק באירועים מיוחדים, במהלך צחצוח השיניים ובארוחות.
 
השיטה הלינגואלית  - סמכים פנימיים שאינם חשופים
סמכים שמודבקים בצידם הפנימי של השיניים, כך שהם אינם נראים במהלך הדיבור או החיוך. כל אחד מהסמכים מיוצר באופן אישי לכל שן ושן של המטופל , כך שהסמכים דקים במיוחד, מונעים את גירויי הלשון ובמקביל ההסתגלות הינה מהירה.
 
פלטה – יישור שיניים לילי
פלטה נשלפת מהווה תפקיד חשוב כעזר להליך יישור השיניים. תפקיד הפלטה היא להרחיב את מבנה הלסת העליונה (בקרב המטופלים הצעירים), או לחילופין לשמר את יישור השיניים לאחר הסרת הסמכים. החיסרון המהותי הוא אובדן הפלטה או אי הנחת הפלטה על בסיס קבוע בהתאם להנחיות האורתודנט.
 
כיצד נבחרת השיטה
לא כל שיטה מתאימה לכל מטופל ועל כן מבצע האורתודנט הערכה מקצועית ובהתאם לתוצאות נקבע סוג, אופן ומשך הטיפול. בשלב הראשון מבצע האורתודנט הערכה ובדיקה יסודית של תפקוד הפה והפנים, לאחר מכן הוא מבצע צילומי פנים הפה, צילום פנוראמי ורנטגן וכשכל הצילומים בידיו, הוא קובע את סוג הטיפול והעלות. לעיתים ישנם מספר שיטות המתאימות למטופל אחד, כך שהוא יכול לבחור את השיטה העדיפה עליו הן מבחינה אסטטית והן מבחינה כלכלית.
 
הליך יישור שיניים דורש מכם להיבדק על ידי אורתודונט מקצועי, בעל רישיון מומחה לאורתודונטיה, על מנת שיתאים לכם את שיטת וסוג הטיפול המיועד לכם באופן אישי. המטרה הנעלה בסיום הטיפול, הוא לאפשר לכם לחייך את החיוך עליו חלמתם. חשוב להבין כי לכל אדם קיימת השיטה המתאימה לו באופן אישי .
מומחה יישור שיניים

ד"ר תמר פינקלשטיין - מומחית ליישור שיניים


יישור שיניים מאפשר לכל אדם, בכל גיל, להגיע לחיוך בריא ויפה המשפר את ההופעה החיצונית ותורם להרגשה טובה ולביטחון עצמי גבוה.

:שיטות הטיפול במרפאתנו

שיטת Invisalign

שיטת Incognito

שיטת DAMON

שיטת אירודנטיס

מגן שיניים

פורום יישור שיניים / אורתודונטיהד''ר תמר פינקלשטיין - אורטודנטיה
רח' ביאליק 36
גבעת שמואל
טל. 03-5320044
פקס:077-3355225
מייל:info@orthodontia.co.il
שם מלא:*
דואר אלקטרוני:
טלפון:*
הודעתך:
שלח הודעה