יישור שיניים לינגואלי
יישור שיניים לינגואלי או גשר לינגואלי, הוא שיטה טיפולית קוסמטית שכיחה בקרב מטופלים רבים ברחבי הארץ בפרט ובעולם בכלל. להבדיל משיטות אחרות, יישור שיניים לינגואלי אינו גורם למבוכה בקרב המטופלים, משום שהוא אינו חושף את הסמכים בחלק הקדמי של השיניים. גשר לינגואלי נראה דומה מאוד לגשרים המסורתיים, אך להבדיל מהגשר המסורתי, מורכב הגשר הלינגואלי בחלקו הפנימי של הפה, דהיינו בחלק של הלשון, כך שאף אדם אינו יכול לשער כי המטופל בעיצומו של יישור שיניים, מה שמקל עליו לעבור הליך אסטטי זה.   
הסמכים או הקוביות ליישור השיניים, מחוברים לחלקו הפנימי של הפה. תוצאות הטיפול האורתודנטי באמצעות גשר לינגואלי, זהות לטיפול המסורתי, אך כאמור, גשר הלינגואלי מוסווה ובלתי נראה לעין. על כן, זו הסיבה ששיטה זו הפכה לשכיחה ומבוקשת על ידי רבים.


מי רשאי לבצע יישור שיניים לינגואלי


יישור שיניים לינגואלי אינו מתאים לכל מטופל ועל כן עוד לפני שאתם ממהרים לבחור בשיטת טיפול זו, רצויי לגשת אל אורתודנט מומחה בתחומו ולבצע אבחון מקצועי לקביעת טכניקת הטיפול המתאימה לכם באופן אישי. אתם אלו שתחליטו בסופו של אבחון האם שיטת הטיפול המוצעת לכם אכן רצויה עבורכם, אך לקביעת האורתודנט משקל רב בקבלת ההחלטה. באופן גורף, ניתן לקבוע כי לאוכלוסייה הבוגרת ולבני העשרה (בעלי מידות שיניים סבירות - לא קטנות מדי), שיטה זו אולטימטיבית, אך על מנת לאושש את הסברה, יש להגיע לבדיקה ואבחון בטרם עת.
בכדי להרכיב גשר לינגואלי, על המטופל להיות ללא הגבלה בפתיחת הפה וללא בעיות קשות של דחיפת לשון. על המטופל להיות בעל יחסי נגיסה ראויים להמצאות הגשר בפיו. גם למטופלים המפעילים כוחות אגרסיביים על הגשר שהותקן, לא נכון או מקצועי להרכיב גשר זה. במקרים בהם לא ניתן להרכיב גשר לינגואלי, יש לקחת בחשבון ולשקול שיטות מסורתיות ויעילות אחרות, בהתאם להמלצת האורתודנט.


כיצד בוחן אורתודנט התאמה


על מנת לוודא כי מטופל אכן עומד בקריטריונים המבוקשים להתאמת גשר לינגואלי, מעריך האורתודנט את מצב השיניים, תוך הסתכלות מקצועית ובאמצעות מערך צילומי שיניים ייעודיים. כל עוד לא מאבחן האורתודנט החרגות בהסתכלות ובצילומים, הרי שיתאים למטופל טיפול יישור שיניים לינגואלי, המסיר מהמטופל את החשש מנראות הסמכים, העשויים מתכת ולא בהכרח נעימים לעין. את הסמכים יכול לראות רק מי שתבחרו להראות לו שיש לך את אותם סמכים פנימיים
התקופה שתאלצו להיות עם הסמכים בחלקו הפנימי של הפה משתנה ממטופל למטופל ותלויה רבות בחומרת המקרה. בממוצע אורך הטיפול בין שנה לשנתיים, כאשר במהלכם תגיעו לטיפולים עקביים אצל האורתודנט המסור שלכם.
יישור קו השיניים מקנה למטופל את היכולת לחייך בביטחון, אך במקביל, לטיפול ערך בריאותי בהווה ובעתיד. גשר לינגואלי מסייע למטופל להימנע מבעיות שיניים, מבעיות חניכיים ובעיות בלסת. יישור שיניים לינגואלי מתבצע בהתאמה אישית, אשר מבטיחה נוחות מרבית במהלך הטיפול.
מומחה יישור שיניים

ד"ר תמר פינקלשטיין - מומחית ליישור שיניים


יישור שיניים מאפשר לכל אדם, בכל גיל, להגיע לחיוך בריא ויפה המשפר את ההופעה החיצונית ותורם להרגשה טובה ולביטחון עצמי גבוה.

:שיטות הטיפול במרפאתנו

שיטת Invisalign

שיטת Incognito

שיטת DAMON

שיטת אירודנטיס

מגן שיניים

פורום יישור שיניים / אורתודונטיהד''ר תמר פינקלשטיין - אורטודנטיה
רח' ביאליק 36
גבעת שמואל
טל. 03-5320044
פקס:077-3355225
מייל:info@orthodontia.co.il
שם מלא:*
דואר אלקטרוני:
טלפון:*
הודעתך:
שלח הודעה