שיטות להלבנת שיניים
החלטתם להפסיק לחשב כל חיוך ולהכיר שיטות להלבנת שיניים? מאמר זה נכתב עבורכם.
בריאות השן היא ערך עליון, אך במקביל, למראה החיוך שלכם סטאטוס חברתי וזו הלכה למעשה הסיבה המהותית בשלה רבים נוהגים לערוך הלבנת שיניים באמצעות שיטות מגוונות, המתאימות לכל אדם באופן אישי. לכל אחת מהשיטות אפקטיביות שונה וטיפול בעל אופי משתנה. עוד לפני שאתם ניגשים לערוך הלבנה, פרסנו לפניכם סקירה קצרה אודות שיטות להלבנת שיניים.
 

הלבנת שיניים באמצעות סד בהתאמה אישית

אם בעשורים קודמים הלבנת שיניים נועדה למעמד העליון ולבעלי הממון, הרי שעם התקדמות הטכנולוגיה, והוזלת הליכי הייצור, שיטות להלבנת שיניים הפכו ליעילות, לזולות ולבטוחות עבור כל אדם.
שיטה מוכרת, יעילה, בטוחה וזולה יחסית, היא סד, המתאפשרת לביצוע באופן עצמאי בבית המטופל או במרפאה, לבחירתכם. במרפאת השיניים אנו לוקחים את המידות המדויקות שלכם ושולחים אותן אל המעבדה, שם טורחים להכין הסד בהתאם למידות שנלקחו מבעוד מועד. את הסד ממלאים בחומר הלבנה, וכל לילה במשך שבועיים, תתבקשו להניח את הסד למשך 6 שעות ותוצאות לא תאחרנה להגיע.
סד - תבנית מסיליקון, המותאמת לחלל הפה של כל מטופל באופן אישי, מונעת את דליפת החומר אל החניכיים, הפה והשפתיים. התבנית שקופה וגמישה, כך שלא תחושו באי נוחות. הסד הינו אישי ולא ניתן להעברה.
 

הלבנת שיניים באמצעות קרן ליזר או קרן LED

את הטיפול מבצעים על שן ללא אבנית או חורים, ולאחר ניקוי שכבת החיידקים (פלאק) מעל פני השן. המטפל ימרח חומר מלבין בריכוז של כ- 35%, יכוון את קרן הלייזר, והיא זו שתגרום לשן עליה חומר ההלבנה להלבין. קרן הלייזר באמצעותה מבצעים את ההלבנה, פולטת חום שגורם לשכבת השן להתחמם, חימום יתר עתיד להוביל אתכם לטיפול שורש, כך שאם בחרתם בשיטה זו, הקפידו להגיע אך ורק לבעלי ניסיון ומומחים בתחום.
שיטת טיפול זו, יקרה ותודות לחמצן בריכוז הגבוה, הטיפול הוא מהיר, אך הוא מבוצע אך ורק ע"י מרפאת שיניים מתקדמת.
 

הלבנת שיניים ביתית

בעידן הנוכחי קיימת אפשרות לבצע הלבנת שיניים בביתכם, באמצעות חומרים שונים ומגוונים הנמכרים על יד רופאי השיניים או ברשתות הפארם. גם אם אתם מתכננים לבצע הלבנת שיניים באופן עצמאי, המלצתנו היא להיוועץ עם רופאי השיניים שלכם, עוד לפני שאתם רצים לרכוש את התכשיר שיבטיח לכם שיניים לבנות. התכשירים אותם אתם יכולים לרכוש בפארם, ברשתות השיווק וע"י רופא השיניים, הם רבים ומגוונים, בין היתר: תבניות או בשמן המקצועי סד תבניות סיליקון בהתאמה אישית (ראו מעלה), פסי הלבנה, מכחולים, ומשחות שיניים. עלות ההלבנה בשיטה זו הינה זולה והטיפול בשן עדין.
 

הזהרות וטיפים

  -  עליכם לדעת כי מוך השן מתפתח ולכן אין להיעזר בתכשירים אלו, אם טרם הגעתם לגיל 17, משום שהם עתידים לפגוע במוך השן ולגרום לרגישות יתרה.
  -  אם יש בפיכם כתרים, הרי שהם לא יושפעו מהחומרים הללו ועל כן יכולה להיווצר קשת רחבה של צבעים.
  -  אם את בהריון או לחילופין מניקה, אל לך להיעזר בתכשירים אלו והיוועצי עם המומחים בתחום.
  -  אם ידועה לכם אלגיה או רגישות למי חמצן, אל לכם להשתמש בחומרים אלו, ללא התייעצות מוקדמת עם המומחים בתחום.
  -  אם שכבת האמייל בפיכם מצומצמת, התייעצו עם המומחים בתחום
  -  סובלים משחיקת שיניים, שברים, או חריצים בזגוגית השן? התייעצו עם רופא השיניים
מומחה יישור שיניים

ד"ר תמר פינקלשטיין - מומחית ליישור שיניים


יישור שיניים מאפשר לכל אדם, בכל גיל, להגיע לחיוך בריא ויפה המשפר את ההופעה החיצונית ותורם להרגשה טובה ולביטחון עצמי גבוה.

:שיטות הטיפול במרפאתנו

שיטת Invisalign

שיטת Incognito

שיטת DAMON

שיטת אירודנטיס

מגן שיניים

פורום יישור שיניים / אורתודונטיהד''ר תמר פינקלשטיין - אורטודנטיה
רח' ביאליק 36
גבעת שמואל
טל. 03-5320044
פקס:077-3355225
מייל:info@orthodontia.co.il
שם מלא:*
דואר אלקטרוני:
טלפון:*
הודעתך:
שלח הודעה