השתלת שיניים ביום אחד
אם בעבר מי שבפיו היו חסרות מספר שיניים, שלא לדבר על רצף או שורה שלמה, נאלץ לעבור תהליך ארוך ומייסר למדי עד שיכל ליהנות שוב מפה מלא שיניים, הרי שבימינו, לאור קפיצת הדרך המשמעותית שביצעה הרפואה הדנטלית באופן כללי, ותחום שיקום הפה בפרט, ניתן לבצע השתלת שיניים ביום אחד – כלומר, נכנסים בבוקר למרפאת השיניים ללא שיניים, ובערב כבר ניתן לחייך חיוך רחב אל מול המראה ולהרגיש כמו חדשים עם פה תקין לחלוטין, מתפקד באופן מלא ואסתטי להפליא.
האופציה של השתלת שיניים ביום אחד הפכה אפשרית בעיקר בזכות רופא שיניים פורטוגזי בשם פאולו מלו, שפיתח טכניקה חדשנית וייחודית להשתלת שיניים – שיטה הנקראת All on 4, שכן היא מאפשרת השתלת שיניים רבות על גבי 4 שתלים בלבד (במקרים מסוימים נדרשים 6 שתלים, ואז ההליך נקרא All on 6).

איך מתבצעת השתלה ביום אחד?

ראשית, עוד לפני יום ההשתלה נפגש המטופל עם רופא השיניים, על מנת שזה יבדוק את מצב פיו וכן יתרשם מבריאותו באופן כללי.
בנוסף, עובר המטופל צילום CT פנורמי של הפה – צילום המפוענח על ידי מחשב מיוחד המציג לרופא השיניים מודל תלת ממדי מדויק להפליא של הפה, ומסייע לו לקבוע את הנקודות האופטימאליות שאליהן יוחדרו השתלים.
לאחר מכן ביום ההשתלה עצמה נעקרות השיניים החולות, אם יש כאלה בפה, נקדחים החורים שישמשו את השתלים, מוחדרים השתלים – ומייד אחר כך מעמיסים את השיניים החדשות על גבי השתלים.

יתרונות השתלת שיניים ביום אחד

היתרון העיקרי של השתלת שיניים ביום אחד הוא כמובן האפשרות לקום בבוקר בלי שיניים וללכת לישון בלילה עם שיניים – שינוי דרמטי שבעקבותיו חל שיפור משמעותי בדימוי העצמי ובביטחון העצמי של המטופל.
יתרון חשוב נוסף הוא מניעת מצב הנקרא ספיגת עצם: כשעוקרים את השן וממתינים מספר חודשים עד להשתלה, העצם לא מתפקדת ועלולה להיספג אל תוך החניכיים – דבר שיוצר סיבוך מיותר.
בנוסף, עבור מי שמבחינתו מרפאות שיניים הן מקום מאיים והליכים כירורגיים דנטליים הן דבר מרתיע במיוחד, טיפול זה הוא אופטימאלי, שכן הוא מקצר באופן דרסטי את משך הטיפול, ומאיין את החששות חיש קל (שהרי ברגע שהסתיימה ההשתלה כבר אין יותר אי ודאות ואין ממה לחשוש).

חסרונות השיטה

ראשית, השתלת שיניים ביום אחד היא יקרה יחסית לשיטות המיושנות יותר.
שנית, כדאי לדעת שלא כל רופא שיניים מיומן דיו בביצוע השתלת שיניים ביום אחד, וכדאי לקבל המלצות על כל רופא ספציפי ששירותיו נלקחים בחשבון. מצד שני, כשהתהליך מבוצע על ידי רופא מיומן אחוזי ההצלחה נעים סביב ה- 95% ואף למעלה מכך.
חיסרון שלישי הוא מצב נדיר שבו הגוף דוחה את השתל אחרי שכבר הועמסו עליו כתרים וגשרים.

מי יכול ליהנות מהשתלת שיניים מהירה?

עוד כדאי לדעת שלא כל אדם מתאים לעבור השתלת שיניים ביום אחד.
מי שבריאותו הכללית אינה טובה, לדוגמה, עלול במקרים מסוימים שלא להתאים לביצוע הליך כירורגי זה, המחייב את הגוף להשקיע משאבים לא מעטים בהתאוששות אחריו.
גם מי שעצם הלסת שלו דקה במיוחד או קצרה מאוד עלול שלא להתאים להשתלת שיניים ביום אחד, שכן השתלים פשוט לא ייתפסו בעצם.

ד"ר תמר פינקלשטיין מרפאת שיניים
 
מומחה יישור שיניים

ד"ר תמר פינקלשטיין - מומחית ליישור שיניים


יישור שיניים מאפשר לכל אדם, בכל גיל, להגיע לחיוך בריא ויפה המשפר את ההופעה החיצונית ותורם להרגשה טובה ולביטחון עצמי גבוה.

:שיטות הטיפול במרפאתנו

שיטת Invisalign

שיטת Incognito

שיטת DAMON

שיטת אירודנטיס

מגן שיניים

פורום יישור שיניים / אורתודונטיהד''ר תמר פינקלשטיין - אורטודנטיה
רח' ביאליק 36
גבעת שמואל
טל. 03-5320044
פקס:077-3355225
מייל:info@orthodontia.co.il
שם מלא:*
דואר אלקטרוני:
טלפון:*
הודעתך:
שלח הודעה