איך בוחרים את שיטת יישור השיניים המתאימה ביותר?
האפשרות ליישר את השיניים עברה כבר מזמן לתחום החובה, כאשר אלמנט היופי והאסתטיקה בחיי היום-יום מקבל משמעות רחבה יותר ויותר, ומגיע לכל תחום בחיים. מהגן, דרך בית הספר, הצבא והלימודים הגבוהים, וכמובן הזוגיות והקריירה, המראה החיצוני שלנו מהווה גורם מפתח בסיכויי ההצלחה שלנו, והיכולת שלנו להתנהל בביטחון ובתחושה נעימה בחיים.

מעבר לכך, ישנן סיבות רפואיות רבות ליישר את השיניים, כך שיישור השיניים הוא כורח המציאות, והשאלה הנשאלת כיום היא לא "האם", אלא כיצד ובאיזו שיטה נקבל את התוצאה הנכונה ביותר, שתענה על הצרכים שלנו בדרך המלאה ביותר. ישנן מספר שיטות בשוק, ואנו נציג את יתרונותיהן וחסרונותיהן של השיטות המובילות, בכדי שתוכלו להגיע להחלטה נבונה המסתמכת על ידע בתחום.

יתרונות וחסרונות בשיטות יישור שיניים


סמכים (גשר יישור שיניים) – השימוש בסמכים הוא ארוך אך יעיל, ומשך הטיפול הממוצע הינו שנתיים. היתרונות שלו נסמכים בעיקר על הניסיון הרב של עולם האורתודנטיה בשיטה זו, הנמצאת בשימוש מזה שנים רבות, וזכתה לשיפורים טכנולוגיים רבים. יתרון נוסף הוא הזמינות והמחיר, שכן ניתן לבצע יישור שיניים בשיטה זו כמעט בכל גיל, והמחיר נגיש לרבים.

הראשון משני החסרונות הברורים והעיקריים הוא המראה החיצוני של אותו הגשר. הגשר לא אסתטי, וגורם לאנשים רבים לסלוד מיישור השיניים, בייחוד למבוגרים אשר הוריהם לא העבירו אותם את התהליך כשהיו ילדים, וכיום הם ניצבים מול הרצון, ואף הצורך ליישר את שיניהם, אך נבוכים מדי מכדי להכניס אלמנט כה בולט לעין במראה החיצוני שלהם.

החיסרון השני של השיטה הוא תופעת הרילפס (Relapse), והיא הנטייה של השיניים לחזור למצבם המקורי לאחר גמר הטיפול. שיטה זו מחייבת קיבוע תמידי לשיניים לאחר הטיפול, בכדי לנסות למנוע תופעה זו. מעבר לשני חסרונות אלו, התחושה השונה בלשון החשה את הגשר בשבועות הראשונים דורשת התרגלות, ואינה נעימה בתחילה.

יישור שיניים בפלטה שקופה


אחד הפיתרונות הקיימים כיום בשוק הוא פלטה שקופה שאינה בולטת לעין, ומאפשרת תהליך יישור שיניים יעיל ללא החשיפה לשינוי הבולט במראה החיצוני. היתרונות האסתטיים בשיטה זו ברורים, אך החסרונות, כמו הגשר, לא מתגלים מיד לעין.

יש מספר חסרונות לשיטה זו. הראשונה היא שהפלטות השקופות יורדות מהשיניים, ולא נשארות באופן רציף כמו הגשר, מה שאומר שאין רצף בתהליך היישור האיטי. מעבר לכך, יש מספר מגבלות טכניות שהפלטה, המקיפה את כל השיניים ולא מורכבת על כל שן ושן, עובדת תחתן.

יישור השיניים המוצלח עם הפלטה תלוי מאוד בנכונות המטופל להשתתף באופן פעיל בטיפול, שהרי הפלטה מוסרת וחוזרת לפה שוב ושוב, וחוסר תשומת לב או שכחה של החזרת הפלטה לפה עלולה לפגוע בתהליך, אם לא לעוצרו לחלוטין. מעבר לכך, הפלטות המוסרות שוב ושוב עלולות להינזק, מה שייקר את הטיפול שידרוש מכם להחליף את הפלטה המקורית במקרה של פגיעה
מומחה יישור שיניים

ד"ר תמר פינקלשטיין - מומחית ליישור שיניים


יישור שיניים מאפשר לכל אדם, בכל גיל, להגיע לחיוך בריא ויפה המשפר את ההופעה החיצונית ותורם להרגשה טובה ולביטחון עצמי גבוה.

:שיטות הטיפול במרפאתנו

שיטת Invisalign

שיטת Incognito

שיטת DAMON

שיטת אירודנטיס

מגן שיניים

פורום יישור שיניים / אורתודונטיהד''ר תמר פינקלשטיין - אורטודנטיה
רח' ביאליק 36
גבעת שמואל
טל. 03-5320044
פקס:077-3355225
מייל:info@orthodontia.co.il
שם מלא:*
דואר אלקטרוני:
טלפון:*
הודעתך:
שלח הודעה