5 סיבות למה חשוב לצחצח שיניים לפחות פעמיים ביום

 

5 סיבות למה חשוב לצחצח שיניים לפחות פעמיים ביום

 

מה יכול להיות יותר חשוב מאשר לשמור על השיניים שלנו בריאות ושלמות? מעבר לפן האסתטי, מדובר על היכולת שלנו לדבר בצורה מובנת ולאכול כל דבר שמתחשק לנו. ללא השיניים, הדיבור שלנו יפגע בצורה משמעותית, ולא נוכל לאכול שום מזון מוצק או קשה. אי הקפדה על צחצוח איכותי של השיניים, יגרום עם הזמן להתפתחות של חורים, עששת ובעיות חניכיים שונות.

 

במשך היום אנחנו צורכים לא מעט פחמימות וסוכרים, אשר משתלבים בצורה נפלאה עם רובד החיידקים המצוי על השן. אם לא מקפידים על צחצוח השיניים לפחות פעמיים ביום,  לא נצליח להסיר את החיידקים האלו ועם הזמן הם ייצרו חורים בשיניים. משחת שיניים מומלצת יכולה לסייע בצורה משמעותית להסרת רובד החיידקים, ובכך להקל על פעולת הצחצוח.

 

כל הסיבות לצחצח שיניים בצורה סדירה וקבועה

 

1.      מניעת עששת וחורים בשיניים – חיידקים שונים הקיימים על ציפוי השיניים שלנו נהנים מכל הפחמימות והסוכרים שאנו מכניסים לפה לאורך היום. הם מעכלים את הפחמימות האלו ומפרישים חומצות אשר מזיקות למעטפת של השן, ועם הזמן נוצר חור בחלק הפנימי של השן. על ידי צחצוח עקבי ומתמיד של השיניים, לפחות פעמיים ביום, ניתן להסיר את רובד החיידקים ובכך לצמצם משמעותית את הסיכון לעששת.

2.      שמירה על שיניים לבנות יותר – היום ניתן למצוא בשוק מגוון רחב של משחות שיניים שונות אשר מטרתן להלבין את השיניים ולהחזיר להן את הצבע הלבן שלהם. במשך היום רובינו נוהגים לשתות תה או קפה, אשר צובעים את השיניים וגורמים להם לגוון צהוב יותר. על ידי צחצוח עקבי ניתן להסיר את כתמי הצבע ולהחזיר לשן את הלובן הטבעי שלה.

3.      ריח פה נעים יותר – כל אחד מכיר את ריח הפה המזעזע לאחר אכילת בצל או טונה למשל, במקרים כאלו הדרך היחידה לסתור את הריח היא לצחצח שיניים. למעשה, ריח הפה יכול להישאר נעים לאורך כל היום במידה ומקפידים על צחצוח שיניים קבוע.

4.      חיוך יפה יותר – על מנת להשיג חיוך של מיליון דולר, יש צורך להקפיד על צחצוח קבוע של השיניים בעזרת משחת שיניים טבעית שתשמור על בריאות השן. הצחצוח מסייע להעלים כתמי סיגריות או קפה, ומאפשר לשמור על שיניים יפות וחינניות יותר.

5.      מניעת טיפולי שיניים כואבים ויקרים – כל מי שמקפיד לצחצח שיניים, ימנע מעצמו טיפולים כואבים כגון טיפולי שורש, אשר מסבים גם כאב פיזי וגם כאב לכיס.

 

לסיכום, כל מי שרוצה ליהנות משיניים יפות ולבנות, חייב להקפיד לצחצח אותן לפחות פעמיים ביום. יש צורך להקפיד על צחצוח נכון ומדויק, על מנת להסיר את כל שאריות האוכל שנצמדו בין השן לחניכיים. מי שיקפיד על כך, ימנע מעצמו טיפולים ארוכים ומייגעים אצל רופא השיניים, ויוכל לחסוך לא מעט כסף.

 

מומחה יישור שיניים

ד"ר תמר פינקלשטיין - מומחית ליישור שיניים


יישור שיניים מאפשר לכל אדם, בכל גיל, להגיע לחיוך בריא ויפה המשפר את ההופעה החיצונית ותורם להרגשה טובה ולביטחון עצמי גבוה.

:שיטות הטיפול במרפאתנו

שיטת Invisalign

שיטת Incognito

שיטת DAMON

שיטת אירודנטיס

מגן שיניים

פורום יישור שיניים / אורתודונטיהד''ר תמר פינקלשטיין - אורטודנטיה
רח' ביאליק 36
גבעת שמואל
טל. 03-5320044
פקס:077-3355225
מייל:info@orthodontia.co.il
שם מלא:*
דואר אלקטרוני:
טלפון:*
הודעתך:
שלח הודעה