טיפולי שיניים כחלק מטיפול באזור הפנים
הפנים שלנו מהווים את כרטיס הביקור שלנו, ויוצרים את הרושם הראשוני החשוב ביותר. מה הפלא שאנשים רבים שואפים לשמור על עור פנים בריא עד כמה שניתן? אך לא תמיד זה מתאפשר, עקב נטיות גנטיות או מצבים משתנים שפוגעים במראה האסתטי של הפנים.

יש מספר דרכים להתמודד עם מצבים אלה, אך חשוב מאוד לציין שהם תמיד צריכים להיות מבוססים על רפואה דרמטולוגית שנבדקה והוכיחה את עצמה כיעילה עבור טיפול במצבים שכאלה. ומה בנוגע לחלק מהותי מהפנים שלנו – הפה והשיניים בפרט? גם הוא חייב להיכלל במסגרת התכנית שלנו לשמירה על הטיפוח של אזור הפנים.

 

מהו טיפול פנים?
 

הביטוי טיפול פנים כולל למעשה מספר הליכים שמטרתם לשפר ולהבריא את המצב הנוכחי של העור. התהליך כולל לרוב ניקוי עמוק, מסיכה מזינה, ניקוי הנקבוביות ומריחת חומר מגן בעל פעולה ארוכת טווח. מדובר בעבודה הרבה יותר עדינה ומורכבת ממה שנראה במבט ראשון, בעיקר כאשר מצבו של העור איננו טוב במיוחד.

חשוב מאוד להתאים את החומרים לעור בצורה שלא תגרום לתגובות אלרגיות. כמו בתחומים אחרים, הטיפול הכי טוב הוא כזה שכמעט לא מרגישים אותו תוך כדי הטיפול, אך לאחר סיומו נותן את התוצאות הטובות ביותר לטווח הארוך. הטיפול הוא חשיפה מרוכזת של העור לחומרים מבריאים ואיכותיים שמפעילים תהליכים טבעיים של שחזור תאים, הסרה של תאים מתים ופתיחה של הנקבוביות.
 

כיצד טיפולי שיניים יכולים לתרום למראה הפנים?
 

כאמור, לא די בריפוי העור כדי להגיע למראה פנים רענן ונעים. בעיות שיניים עלולות לפגוע באסתטיקה של הפנים, החל משיניים עקומות, דרך דלקות שיוצרות נפיחויות בלסת, נסיגת חניכיים וחוסר סימטריה בפנים ועד שיניים בעלות צבע צהוב או חום, שיניים שבורות, רקובות או חסרות.

בכל אחד מן המקרים שתוארו כאן נדרש טיפול מסוג אחר. יישור שיניים נהוג לא רק בילדים ובבני נוער, אלא גם במבוגרים. בדלקות ניתן לטפל באמצעים ייחודיים להן (כאשר יש הבדל בין דלקות חניכיים לבין דלקות שקשורות לשיניים עצמן). שיניים פגועות מטופלות באמצעות סתימות, טיפולי שורש וכתרים, וכמובן – טיפול פופולרי לחיוך מושלם יהיה הלבנת שיניים, אך חשוב ממנו יהיה טיפול אצל השיננית מדי חצי שנה.
 

כיצד בוחרים את המומחה המתאים לטפל בשיניים שלכם?
 

בעור הפנים מטפלים מומחים בתחום הקוסמטיקה, ובדיוק כפי שמומחים באיפור קבוע נבדלים ממומחים בהסרת שיער, כך גם המטפלים בסוגיות השונות הקשורות לטיפולי השיניים. אורתודנט יטפל ביישור שיניים, רופאי השיניים השונים יטפלו בעששת, בדלקות ובכתרים, הלבנת שיניים מבוצעת על ידי מספר גורמים ובל נשכח את השיננית. את הבחירה כדאי לבצע לאור המלצות מטעם אנשים שאתם מעריכים את דעתם, ואולי יותר מכל – אלה שיש להם חיוך בוהק ובריא.
 
מומחה יישור שיניים

ד"ר תמר פינקלשטיין - מומחית ליישור שיניים


יישור שיניים מאפשר לכל אדם, בכל גיל, להגיע לחיוך בריא ויפה המשפר את ההופעה החיצונית ותורם להרגשה טובה ולביטחון עצמי גבוה.

:שיטות הטיפול במרפאתנו

שיטת Invisalign

שיטת Incognito

שיטת DAMON

שיטת אירודנטיס

מגן שיניים

פורום יישור שיניים / אורתודונטיהד''ר תמר פינקלשטיין - אורטודנטיה
רח' ביאליק 36
גבעת שמואל
טל. 03-5320044
פקס:077-3355225
מייל:info@orthodontia.co.il
שם מלא:*
דואר אלקטרוני:
טלפון:*
הודעתך:
שלח הודעה