הוראות לאחר הדבקת מכשור קבוע

בשעה טובה בפיך הודבקו סְמָכים (הקוביות) ואולי גם טבעות. על אף שהכוח המופעל על השיניים הוא חלש מאוד, בימים הקרובים יתכן ותחוש רגישות בשיניים וזה נורמאלי!
עד שהפה מתרגל לנוכחות שלהם, הסמכים עלולים לגרום שפשוף של הצד הפנימי של הלחיים והשפתיים,. במקרה כזה, אפשר לגלגל כדור שעווה קטן וללחוץ אותו סביב הסֶמֶך המגרֶה. עדיף לשים את השעווה אחרי האכילה וצחצוח השיניים ולפני השינה. השעווה אינה מזיקה אם בולעים אותה בטעות. במקרה חירום ניתן להשתמש גם בגומי לעיסה (ללא סוכר).

מה לעשות?

* לנַקות, לנַקות, לנַקות...
* צחצוח השיניים והחניכיים חשוב ביותר לקבלת תוצאות טובות. יש לצחצח שיניים לפחות פעמיים ביום, ובמיוחד לפני השינה. ישנה חשיבות רבה לזמן הצחצוח ולא רק לטכניקה בה הוא נעשה. מומלץ להקפיד על לפחות שלוש דקות בכל צחצוח. חוסר שמירה על היגיינת הפה עלול לגרום לכתמים או אפילו חורים בשיניים ולדלקות חניכיים. יש להקפיד במיוחד לנקות את האזור שבין המכשיר והחניכיים.
* לפני השינה ולאחר צחצוח השיניים, מומלץ לשטוף את הפה בחומר מיוחד המכיל פלואוריד.
* חוסר הקפדה על צחצוח שיניים בזמן טיפול אורתודונטי הוא סיבה מספקת להפסקת הטיפול.
* בתקופת הטיפול יש להקפיד על ביקורת תקופתית אצל רופא השיניים הכללי והשיננית אחת לששה חודשים (או ע"פ הוראות הרופא).
* יש להקפיד להגיע למרפאה לביקורות וטיפולים בזמן, על פי הנחיית הרופא על מנת למנוע גרימת נזק לשיניים ולרקמות התומכות שלהן.

מה לא לעשות?
* בתקופת הטיפול יש להימנע ממאכלים הנדבקים לשיניים (כגון גומי לעיסה, סוכריות טופי). כמו כן, אין לנגוס במאכלים קשים במיוחד (כגון גזר, תפוחי עץ, גרעינים), אלא יש לחתוך אותם לחתיכות לפני אכילתם. אי הקפדה על אכילה נכונה עלולה לגרום לשבירה של המכשיר ובעקבותיה עיכוב בטיפול, חוסר נוחות וכן לפעמים תוספת בעלות הטיפול.
* אם סֶמֶך מתנתק, יש לשמור אותו על מנת שניתן יהיה להדביקו מחדש במרפאה.
* חוסר הקפדה על היגיינת הפה, שבירות מרובות של המכשיר או אי הופעה בזמן לטיפול לתקופות ממושכות עלולים לגרום להפסקת הטיפול האורתודונטי בטרם עת.


מומחה יישור שיניים

ד"ר תמר פינקלשטיין - מומחית ליישור שיניים


יישור שיניים מאפשר לכל אדם, בכל גיל, להגיע לחיוך בריא ויפה המשפר את ההופעה החיצונית ותורם להרגשה טובה ולביטחון עצמי גבוה.

:שיטות הטיפול במרפאתנו

שיטת Invisalign

שיטת Incognito

שיטת DAMON

שיטת אירודנטיס

מגן שיניים

פורום יישור שיניים / אורתודונטיהד''ר תמר פינקלשטיין - אורטודנטיה
רח' ביאליק 36
גבעת שמואל
טל. 03-5320044
פקס:077-3355225
מייל:info@orthodontia.co.il
שם מלא:*
דואר אלקטרוני:
טלפון:*
הודעתך:
שלח הודעה