1. מה פירוש המילה אורתודונטיה?

אורתודונטיה (אורתו=ישר, דונטיה =שיניים) היא התמחות בתחום רפואת השיניים המתמחה באבחון, מניעה וטיפול בבעיות הקשורות למיקום השיניים, מבנה הלסתות ומבנה הפנים בכלל. טיפול אורתודונטי מביא לשיפור בריאותי ואסתטי ובכך גם משפר את ההופעה והביטחון העצמי.

2. מהו הגיל הנכון לביצוע יישור שיניים?
בכל גיל ניתן ליישר שיניים!
כיום ישנן אופציות טיפול חדישות המתאימות למבוגרים המעוניינים לשפר את החיוך באמצעים אסתטיים.
ברוב המקרים, הגיל האידיאלי בו מבצעים יישור שיניים כמו גם טיפולים אורתודונטים אחרים הוא בין 9 ל- 13 שנים.
טעות נפוצה ביותר בקרב רבים היא להמתין לתחלופת כל השיניים. פעמים רבות ניתן להרוויח רבות מטיפול שמתחיל לפני תחלופת כל השיניים ולכן מומלץ להגיע לבדיקה ראשונית כבר בגיל 9.

3. מה עלי לעשות לפני יישור שיניים?
לפני תחילת תהליך יישור שיניים יש להשלים את כל הטיפולים המשמרים בהם: סתימות וסתימות אסתטיות, טיפול שורש, עקירות כירורגיות, השתלות שיניים וכדומה. כמו כן, להקפיד על שמירת היגיינת הפה לכל אורך הטיפול. כמו כן יש להקפיד להמשיך להגיע לביקורת תקופתית כל 6 חודשים אצל רופא השיניים הכללי.

יש לציין כי תהליך הטיפול האורטודונטי גורם להצטברות שאריות מזון בפה ועל השיניים, ומקשה על צחצוח השיניים. יש לצחצח בקפידה את השיניים ולהשתמש במשחת שיניים המכילה פלואוריד, ולהימנע ככל האפשר ממאכלים דביקים ומתוקים.

4. מיהו מומחה ליישור שיניים ולסתות-אורתודונט?
מומחה ליישור שיניים ולסתות הינו רופא שיניים בעל רישיון תקף לעסוק ברפואת שיניים, שלמד בתוכנית התמחות רב שנתית במוסד המוכר על ידי המועצה המדעית של ההסתדרות לרפואת שיניים (הר"ש) ועבר בהצלחה את בחינות המומחיות מטעם משרד הבריאות. לכל מומחה ישנה תעודה מטעם משרד הבריאות או המועצה המדעית של הר"ש המעידה על היותו מומחה וכן מספר תעודת המומחה.


5. מדוע ללכת לרופא מומחה?
כמו בכל תחום של רפואה, גם ברפואת שיניים התמחות של כמה שנים במקצוע מסויים מקנה לרופא השכלה ידע וניסיון מעבר להשכלה הבסיסית הניתנת לכל רופא שיניים. ידע מקצועי זה מאפשר לרופא המומחה להגיע לאבחון ותכנית טיפול הטובות ביותר.

6. פלטה לשיניים

פלטה לשיניים היא מכשיר אותו מתאים רופא שיניים מומחה (אורתודנט) כדי לגרום ליישור שיניים וזאת בנוסף לשאר הטיפול הנדרש ליישור שיני המטופל.

7. האם צריך קיבוע לאחר יישור שיניים?
התשובה היא – בודאי!
שלב הקיבוע או הרטנציה היינו שלב לא פחות חשוב מיישור השיניים עצמו שכן לשיניים נטייה לחזור למצבן ההתחלתי ועל כן עלינו לשמר את התוצאה של הטיפול.
ישנם מספר סוגי קיבועים: קיבוע באמצעות פלטה , פלטה ניידת שקופה וקיבוע באמצעות פס מתכתי המודבק בחלק הפנימי של השיניים. הרופא המומחה מתאים את סוג הקיבוע בהתאם לצרכים של המטופל.

8. מהם סמכים (Brackets)?
הסמכים הם הקוביות שמודבקות על השיניים לצורך תיקון שיניים צפופות וסגירת רווחים בין השיניים.

9. מהו משך הטיפול?
משך הטיפול הינו כשנה וחצי עד שנתיים בממוצע. כמובן שישנם מקרים קלים בהם הטיפול קצר יותר ומקרים מסובכים בהם הטיפול נמשך זמן ארוך יותר.

10. מהו יישור שיניים לינגואלי – פנימי?
המושג "גשר לינגואלי" או יישור שיניים פנימי, מתייחס לשיטת טיפול אורתודנטית המאופיינת בכך שהסמכים ליישור השיניים מודבקים על גבי החלק הפנימי של השיניים (בצד הלשון) ובכך מאפשרים יישור שיניים אסתטי שאינו נראה כלפי חוץ.

11. מהו יישור שיניים בשיטת אינויזליין?
אינויזליין הינה טכניקת יישור שיניים מתקדמת, המושתת על פלטות שקופות נשלפות אשר אינן מודבקות לשיניים.בשלב הראשון נשלחת מידה של המטופל לסריקה תלת מימדית. על פי סריקה זו, נבנית תכנית טיפול ספציפית למטופל ומיוצרת סדרת פלטות שקופות נשלפות שכל אחת שונה במעט מקודמתה. כל פלטה מזיזה את השיניים באופן מבוקר עד לתוצאה הרצויה.

מומחה יישור שיניים

ד"ר תמר פינקלשטיין - מומחית ליישור שיניים


יישור שיניים מאפשר לכל אדם, בכל גיל, להגיע לחיוך בריא ויפה המשפר את ההופעה החיצונית ותורם להרגשה טובה ולביטחון עצמי גבוה.

:שיטות הטיפול במרפאתנו

שיטת Invisalign

שיטת Incognito

שיטת DAMON

שיטת אירודנטיס

מגן שיניים

פורום יישור שיניים / אורתודונטיהד''ר תמר פינקלשטיין - אורטודנטיה
רח' ביאליק 36
גבעת שמואל
טל. 03-5320044
פקס:077-3355225
מייל:info@orthodontia.co.il
שם מלא:*
דואר אלקטרוני:
טלפון:*
הודעתך:
שלח הודעה

טיפולי שיניים במרכז, יישור שיניים במרכז, רופא שיניים מאזור המרכז